ZOBACZ KONIECZNIE!
Dni Kultury Bułgarskiej
Wrocław 2007
 
 
W SERWISIE

Strona główna

Historia

Galeria

Globalna Wioska

Dni Kultury Bułgarskiej

Europejski Dzień Języków

LINKI

Politechnika Wroclawska

Fundacja Manus

Klub TOPO

 


TERRA
(Ziemia) jest niecodziennym eksperymentem komunikacji międzykulturowej poprzez sztukę. Projekt polega na łączeniu różnych form muzyczno-tanecznych takich jak folklor świata, z głównymi nurtami muzyki rozrywkowej : blues, rock, country, folk, pop, reggae, rock & roll, rap. Zespół jest prekursorem tzw. WORLD MUSIC (Muzyka Świata) w Polsce od końca lat siedemdziesiątych.

TERRA muzykę oraz wspólną zabawę czyni uniwersalnym międzynarodowym językiem komunikacji; pobudza u słuchaczy pozytywne wartości (miłość, przyjaźń, tolerancja), promując jednocześnie idee ekologii, pokoju i solidarności na świecie.

TERRA powstała w środowisku studentów zagranicznych uczelni wrocławskich. Założycielem i kierownikiem zespołu od czasu jego powstania jest Bułgar Dimczo Angełow, ówczesny student Instytutu Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej i działacz Uczelnianego Komitetu Studentów Zagranicznych, który na stałe zamieszkał w Polsce .

TERRA jest grupą twórczą Politechniki Wrocławskiej. Jako taka obchodzi swoje 20-lecie w roku 2001. Jubileusz został objęty patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

TERRA prowadzi nabór chętnych do współpracy wśród studentów zagranicznych i przedstawicieli grup etnicznych we Wrocławiu Przesłuchania co poniedziałek o godz. 19:00 w siedzibie zespołu:
Dom Studencki T-2, pl. Grunwaldzki 59.

Telefony kontaktowe:
(0-71) 328-48-03 - Dom Studencki T-2
(0-71) 342-30-01 - kierownik zespołu Dimczo Angełow
0-503-638-885 - kierownik zespołu Dimczo Angełow

e-mail: terra@z.pl

Webmaster: Rafal Nowakowski

 
         

 

stat4u